Na današnji drugi javni predstavitvi mariborske Strategije prehoda v krožno gospodarstvo, ki je potekala v okviru evropsko financiranega projekta Interrreg Alpine Space Greencycle, katerega vodilni partner je Mestna občina Maribor ob tesnem sodelovanju Inštituta Wcycle Maribor, smo članom Strateških razvojno-inovativnih partnerstev ter Štajerske gospodarske zbornice obširno predstavili pomen projekta Greencycle, njegovo vlogo pri prehodu Mestne občine Maribor v krožno gospodarstvo ter osnutek strateškega dokumenta-Strategije prehoda MOM v krožno gospodarstvo, na katerem bo prehod tudi temeljil.
Četudi je v prvi fazi prehoda najpomembneje, da so za prehod in projekte krožnega gospodarstva zainteresirana Mestna občina Maribor ter javna podjetja, ki so v njeni večinski lasti, je za uspešno izvedbo prehoda v krožno gospodarstvo nujno tudi sodelovanje zasebnih podjetij in gospodarstvenikov iz mesta in njegove okolice, pa tudi širše. Zato so se vsi prisotni strinjali, da so podobni dogodki zlasti zaradi izobraževalne funkcije tudi med gospodarstveniki zelo zaželeni, prav tako pa udeležencem dajejo možnost, da se povezujejo med seboj in z drugimi deležniki krožnega gospodarstva. Model Wcycle omogoča povezovanje gospodarskih subjektov v sferi krožnega gospodarstva na nov način, prav tako pa tudi majhnim in srednjim podjetjem odpira vrata do inovativnih rešitev in možnost medsebojnega sodelovanja na različnih projektih krožnega gospodarstva, bodisi v prihodnosti bodisi tistih že dobljenih kot sta Urban soil 4 food ali Cinderela.
Prisotni na delavnici so se strinjali, da predstavljata projekt Greencycle ter strateški dokument, ki iz njega izvira, pravo pot in velik potencial mesta Maribor, ki bo občanom Maribora in okolice prinesel nov, bolj kvaliteten in okolju prijaznejši življenjski slog.
Udeleženci delavnice na Štajerski gospodarski zbornici so zagotovili, da si želijo še več podobnih dogodkov, na katerih bo možnost javne razprave in komuniciranja med ključnimi ciljnimi skupinami in gospodarskimi deležniki znotraj krožnega gospodarstva v štajerskem urbanem okolju.
V sklopu projekta Interreg Alpine Space GREENCYCLE bodo v Mariboru potekale še dodatne delavnice, namenjene še drugim ciljnim skupinam in ena zaključna delavnica v aprilu 2018, kar bo prav tako doprineslo k celovitosti Strategije MOM za prehod v krožno gospodarstvo.