Vizija krožnega gospodarstva postaja v svetu vse bolj aktualna . Kljub temu je Mestna občina Maribor trenutno edina občina v Sloveniji, ki preko Strategije prehoda mesta Maribor v krožno gospodarstvo, preusmerja svoje delovanje in delovanje prebivalcev v model krožnega gospodarjenja. Model ne zajema samo komunalnih odpadkov, temveč tudi izvajanje le tega v vseh sektorjih mestnega upravljanja – gradbeništvu in industriji, energetiki, ravnanju z vodo, prostorom in mobilnosti. S tem mesto Maribor tudi nadgrajuje izvajanje mreže sodelovalnega gospodarstva. In prav slednje kaže na izjemno inovativen pristop mesta k oblikovanju politik, ki ustvarjajo sinergijske učinke za vse skupine prebivalstva, okolja in gospodarstva, kar so prepoznali tudi predstavniki U.S. Embassy Ljubljana, ki so v okviru srečanja z inovativnimi podjetji obiskali tudi naš Inštitut.
Na sestanku so zraven skupine sodelavcev v projektu Wcycle sodelovali g. Gautam Rana, g. Don Baker ter gospa Mirjana Rabič. Tema sestanka je bil predvsem pomen sistemskega prehoda iz linearnega v krožni ekonomski model, v okviru katerega velja močna soodvisnost, način na katerega smo se prehoda v krožno gospodarstvo lotili v Mariboru, kjer prehod temelji na inovativnem in evropsko priznanem ekonomskem modelu Wcycle, ki združuje podjetja v večinski javni lasti ter seveda, uspešno dosedanje delo na projektih (predvsem EU).
Gostje so v okviru sestanka in predstavitve prepoznali dodano vrednost mariborskega pristopa prehoda na krožno gospodarstvo in potrdili, da se bodo 16. In 17.05.2019 udeležili tudi dvodnevne Circular Change konference na temo krožnega gospodarstva, z odličnim programom in govorci. Konferenca, ki jo že od začetka podpira in pomaga sooblikovati tudi naš Inštitut je v 2019 največji regijski tematski dogodek na temo krožnega gospodarstva.
Veseli nas, da naše delo postaja prepoznano in priznano zmeraj širšemu krogu ljudi. Hvala g. Gautam Rana, g. Don Baker ter gospa Mirjana Rabič za konstruktiven sestanek.