Na tretji javni predstavitvi osnutka mariborske Strategije prehoda v krožno gospodarstvo ter akcijskega načrta njenega izvajanja, ki zajema kar dvajset zasnovanih krožnih projektov v Mestni občini Maribor (MO Maribor), smo ustvarjalci in organizatorji oba dokumenta v prostorih dvorane generala Maistra predstavili še zaposlenim v mestni upravi. Klemen Risto Bizjak je zaposlenim najprej predstavil projekt Greencycle, katerega vodilni partner je prav MO Maribor, nato pa sta Mirko Šprinzer iz podjetja PKG ter Igor Kos iz Inštituta Wcycle Maribor konkretneje predstavila koncept krožnega gospodarstva, osnutek Strategije in Akcijskega načrta ter njun pomen za nadaljnji razvoj krožne ekonomije v Mariboru in okolici.
Zaposleni so za projekt Interreg Alpine Space Greencycle pokazali velik interes, predvsem pa so pozdravili predstavitev projekta z vidika dobre informiranosti mestne uprave, ki je predpogoj za učinkovito implementacijo strategije v mariborski vsakdan.
V razpravi, ki je sledila predstavitvi, so bili podani številni konstruktivni predlogi, ki jih bodo ustvarjalci obeh dokumentov lahko upoštevali pri nadaljnji vsebinski dodelavi. Izpostavili so pomen lokalne prehrambene samooskrbe in njenega mesta v Strategiji prehoda v krožno gospodarstvo, pa tudi sodelovanje z negospodarskimi javnimi službami in preventivnimi akcijami, saj mora biti po njihovem prepričanju v središču same Strategije in akcijskega načrta prav ozaveščen občan.
V prihodnjih tednih bo organizirana naslednja predstavitev obeh dokumentov, in sicer za predstavnike mestnega sveta MO Maribor. Vključujemo jih zato, ker na ravni mesta pomenijo ključne odločevalce in nosilce odločitev, hkrati pa si sodelujoči v projektu Interreg Alpine Space Greencycle želijo pridobiti čim več različnih pogledov na prehod MO Maribor v krožno gospodarstvo, ki bodo nato vsebinsko smiselno vključeni v oba projektna dokumenta.