Ste vedeli, da tudi prehranjevalne navade in prehrambeni sistemi na lokalni in svetovni ravni pomembno vplivajo na podnebne spremembe? Svetovna proizvodnja hrane proizvede kar tretjino svetovnih emisij toplogrednih plinov, na samo proizvodnjo hrane pa pomembno vplivajo tudi podnebne spremembe. Več kot tretjino svetovne hrane na leto zavržemo, kar znatno vpliva na podnebje in okolje. Zato je spreminjanje prehrambenega sistema (vzorci proizvodnje, distribucije in potrošnje) ključni vidik soočanja s podnebnimi spremembami.
“Food Wave – Empowering Urban Youth for Climate Action” je projekt, ki ga sofinancira Evropska komisija v okviru Programa za razvojno izobraževanje in ozaveščanje (Referenčna številka: EuropeAid / 160048 / DH / ACT / Multi). Njegov cilj je širiti zavedanje o trajnostnih načinih uživanja in pridelave hrane za ublažitev podnebnih sprememb, pomembno vlogo pa ima tudi aktivacija mladih v njihovih mestih, s ciljem vplivati na institucionalne odločitve, da bi nas lahko vodile do trajnostnega svetovnega prehranskega sistema do leta 2030. Projekt vodi mesto Milano, sodelujejo pa ga ActionAid Italia, ACRA, Mani Tese in 25 projektnih partnerjev v 17 državah, tudi Inštitut Wcycle.
Če imate idejo, kako v projektu sodelovati, preberite razpisne pogoje in izpolnite prijavnico. Za dodatna vprašanja smo vam na voljo na elektronskem naslovu info@wcycle.com.